Popis okolí - ubytování Tunkovi Malá Skála

Malé Skále je k dispozici vlak, autobus, pošta, restaurace. V nedalekém Železném Brodě a Turnově jsou k dispozici další služby jako banka, bankomat, fitness, taxi… Sportovní vyžití – v létě je možnost využít tenisové a volejbalové kurty ( vzdálené cca 200m ), koupání v řece Jizeře 150m, městské koupaliště v Ž. Brodě 7 km, sportovně rekreační areál Maškova zahrada v Turnově 8 km, plavecký bazén s tobogány v Jablonci N./N. 15 km, v Liberci 20 km. Zájemci mohou využít služeb Žluté plovárny, která nabízí – půjčování kol a sport. náčiní, provozuje lanové centrum, zajišťuje rafting.

Okolí Malé Skály je ideální jak pro pěší turistiku ( zříceniny – Vranov, Frýdštejn, Rotštejn, Zbiroh, skalní města – Chléviště, Drábovna, Klokočské skály, Suché skály atd. ), tak i pro cykloturistiku – cyklobusy. Za nepříznivého počasí možnost pronájmu víceúčelové haly přímo v Malé Skále. V zimě lze využít nedalekých svahů a vleků – Turnov 10km (umělé zasněžování), Kozákov, Zásada 15km, Ještěd 20km, Bedřichov 25km, Harrachov 40km.

Kulturní vyžití – přímo v Malé Skále je kino Androvna, stálá expozice obrazů Josefa Jíry v galerii Boučkův statek a v letních měsících jsou zde vernisáže. V nedalekém Jablonci n/N. jsou divadlo, kino, klub Na rampě, kde je bohatá nabídka hudebních, cestopisných a jiných programů. V Liberci je možné navštívit Babylon – centrum zábavy pro děti, ZOO, či botanickou zahradu. Za návštěvu stojí i zámek Sychrov, Hrubá Skála, hrad Kost, Valdštejn, Trosky.